İade Koşulları

İPTAL VE İADE İŞLEMLERİNİZDE ULAŞABİLECEĞİNİZ MÜŞTERİ HİZMETLERİ İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

              Tel:  0850 333 25 80         E-Posta: satis@yesilpazar.com.tr

 

GARANTİ ŞARTLARI

www.yesilpazar.com.tr adresinde satılan ve Tüketici mevzuatı uyarınca garanti belgesi ile satılması gerekli tüm ürünlerimiz ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır.

 

İPTAL ŞARTLARI

Tüketici Hakları gereği, vermiş olduğunuz siparişinizden vazgeçme hakkınızı, siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce kullanabilirsiniz. Bunun için siparişinizin "kargoya verildi" bilgisi eposta ile bildirilmeden önce  iptal etmek istediğiniz siparişiniz ya da ürün hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Eğer siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise Tüketici Koruma Kanunu gereği 14 gün (Ondört) içinde iade hakkınızı kullanabilirsiniz. Kanun gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır.  Fakat siz değerli müşterilerimizin memnuniyetini önemsediğimiz için sevkiyatı yapılmamış siparişlerinizi iptal etme hakkı tanıyoruz.

 

İADE ŞARTLARI

Satılan ürünlerin iade edilmesi şu koşulların sağlanması durumunda mümkün bulunmaktadır:

  • Lütfen iade işlemi için, ürünü Yeşil Pazar’a göndermeden önce, satis@yesilpazar.com.tr adresine mail yoluyla yada 0850 333 25 80 nolu telefonumuzdan Müşteri Hizmetleri departmanımıza  , iade nedeniniz ile iade etmek istediğiniz ürün bilgisini, eğer ürün kırılmış / bozulmuş ise ürün görseli ile birlikte mail olarak gönderiniz. Kargoyu teslim alırken kargodan kaynaklı ürünün kırılması halinde kargo yetkilisine tutanak hazırlatıp iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ürünler mutlak suretle orjinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte, soğuk ürünler için buz aküleri dondurularak ve uzay poşetiyle, kırılma tehlikesi olan ürünler için pat pat poşet ile sarılarak iadesi yapılmalıdır.
  • İade işlemi teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde gerçekleştirilmelidir.
  • İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
  • İade veya değişimi talep edilen ürün orijinal ambalajı bozulmamış, kullanılmamış ve eksiksiz şekilde ve varsa tüm aksesuarları ile hasarsız teslim edilmelidir. Ürün mutlaka orijinal ambalajı bozulmamış ve yeniden satılabilir konumda bulunmalıdır.
  • Bozulmaya maruz kalabilen GIda, içecek, günlük tüketim malzemeleri ile sağlık ve hijyen açısından iadesi mümkün olmayan kişisel bakım ve kozmetik ürünlerin iadesi yasal düzenlemeler nedeniyle mümkün bulunmamaktadır. 
  • Satılan ürünlerden üretimden veya SATICI’dan kaynaklı kusurlu olanlar, garanti şartları ve süreleri içinde gerekli onarımın veya değişimin yapılması için SATICI'ya gönderilebilir. 
  • Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde faturası ile tarafımıza ulaştırılması akabinde 10 işgünü içinde ödeme tutarınız kredi kartı hesabınıza veya havale-EFT yaptığınız hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilecektir.
  • Yukarıdaki koşular dahilinde iadesi gerçekleştirilmeyen ürünlerin iadesi ile ilgili tüm masraflar ALICI tarafından karşılanacaktır.

ÜRÜN İADE ADRESİ:  (YEŞİL PAZAR) Macun Mahallesi Batı Bulvarı ATB Ticaret Merkezi E Blok No: 1/107 Yenimahalle/ANKARA