İPTAL VE İADE ŞARTLARI


GARANTİ ŞARTLARI


www.yesilpazar.com.tr adresinde satılan ve Tüketici mevzuatı uyarınca garanti belgesi ile satılması gerekli tüm ürünlerimiz ithalatçı veya imalatçı firma garantisi altında olup değişim işlemleri garanti veren firma tarafından yapılmaktadır.


İPTAL ŞARTLARI


Tüketici Hakları gereği, vermiş olduğunuz siparişinizden vazgeçme hakkınızı, siparişiniz kargoya teslim edilmeden önce kullanabilirsiniz. Bunun için siparişinizin "kargoya verildi" bilgisi eposta ile bildirilmeden önce  iptal etmek istediğiniz siparişiniz ya da ürün hakkında bilgi vermeniz gerekmektedir. Eğer siparişiniz kargoya teslim edilmiş ise Tüketici Koruma Kanunu gereği 14 gün içinde iade hakkınızı kullanabilirsiniz. TTK gereğince gıda maddeleri, içecekler veya diğer günlük tüketim maddeleri için cayma hakkı bulunmamaktadır.  Fakat siz değerli müşterilerimizin önemsediğimiz için sevkiyatı yapılmamış siparişlerinizi iptal etme hakkı tanıyoruz.


İADE ŞARTLARI


Satılan ürünlerin iade edilmesi şu koşulların sağlanması durumunda mümkün bulunmaktadır:

  • Lütfen iade işlemi için, ürünü Yeşil Pazar’a göndermeden önce, 0555 051 06 42 nolu Whatsapp hattımıza yada satis@yesilpazar.com.tr adresine  , iade nedeniniz ile iade etmek istediğiniz ürün bilgisini, ürün kırılmış / bozulmuş ise ürün görseli ile birlikte mail olarak gönderiniz. Kargoyu teslim alırken kargodan kaynaklı ürünün kırılması halinde kargo yetkilisine tutanak hazırlatıp iadenizi gerçekleştirebilirsiniz.
  • Ürünler mutlak suretle orjinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte, soğuk ürünler için buz aküleri dondurularak ve uzay poşetiyle, kırılma tehlikesi olan ürünler için pat pat poşet ile sarılarak iadesi yapılmalıdır.
  • İade işlemi teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde gerçekleştirilmelidir.
  • İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.
  • İade veya değişimi talep edilen ürün orijinal ambalajı bozulmamış, kullanılmamış ve eksiksiz şekilde ve varsa tüm aksesuarları ile hasarsız teslim edilmelidir. Ürün mutlaka orijinal ambalajı bozulmamış ve yeniden satılabilir konumda bulunmalıdır.
  • Kargo ile iadelerde iade bedeli müşteriye ait olup, karşı taraf ödemeli gönderimler kabul görmeyecektir. Satılan ürünlerden üretimden veya SATICI’dan kaynaklı kusurlu olanlar, garanti şartları ve süreleri içinde gerekli onarımın veya değişimin yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır. 
  • Ürünün iade koşulları ve satış sözleşmesine uygun şekilde faturası ile tarafımıza ulaştırılması akabinde 3 işgünü içinde ödeme tutarınız kredi kartı hesabınıza veya havale-EFT yaptığınız hesabınıza iade işlemi gerçekleştirilecektir.
  • Yukarıdaki koşular dahilinde iadesi gerçekleştirilmeyen ürünlerin iadesi ile ilgili tüm masraflar ALICI tarafından karşılanacaktır.

 

ÜRÜN İADE ADRESİ:  YEŞİL PAZAR Macun Mahallesi Batı Bulvarı ATB İş Merkezi E Blok 1/107 Yenimahalle ANKARA