Aksu Vital Ekstratlı Enginar Suyu 500 ml
Aksu Vital Ekstratlı Enginar Suyu 500 ml

Aksu Vital Ekstratlı Enginar Suyu 500 ml (AKSM02207)

İndirim Oranı : %17 İndirim
Fiyat : ₺38,25(KDV Dahil)
İndirimli : ₺31,88(KDV Dahil)
Toplam Stok Adedi : 24
Barkod : 8690088018886
Google Yorumm Ücretsiz Kargo 250 2 Kapıda Öde Müşteri Hizmetleri2 Orjinal ürün

Ekstratlı Enginar Suyu 500 ml Katkısız %100 Doğal

EKSTRAKTLI ENGİNAR SUYU 

Ekstraktlı Enginar Suyu Nedir? 

Aksu Vital Enginar Suyu, enginar ekstraktına pastörizasyon işlemi uygulanarak elde edilen bitkisel bir özsudur Kurutulmuş bitkilere özel ekstraksiyon yöntemleri uygulayıp elde edilen bitki özlerine ekstrakt denir. Ekstrakt en basit anlatımıyla bitki özü anlamına gelir. 

Aksu Vital Enginar Suyu, tüm kalite ve hijyen kontrolleri yapılmış hammaddelerden elde edilmektedir, katkısız ve doğal olarak tüketiciye sunulmaktadır.  

 

Ekstraktlı Enginar Suyunun Faydaları Nelerdir? 

Aksu Vital Enginar Suyu içeriğindeki enginarpapatyagiller familyasından olup mavi-mor renkli çiçekler açan ve 50–150 cm boyunda çok senelik otsu bir bitkidir. Anavatanı Güney Avrupa ve Akdeniz bölgesidir. Enginar ülkemizde en çok Ege ve Marmara bölgesinde yetiştirilmektedir. 

Enginarın etken maddesi sinarin'dir. Ayrıca, fenolik bileşikler, inülin ve mineraller bakımından zengindir. Yaprakları da tıbbi özellik taşıyan etken maddeleri içerir. 

Enginarın içerisindeki yağ oranı düşüktür. Ama lif, vitamin, mineral ve antioksidanlar bakımından çok zengindir. Özellikle C ve K vitaminleri ve flotat oaranı yüksek, ayrıca fosfor, magnezyum, demir ve potasyum gibi önemli mineraller bakımından eşsiz bir bitkidir. Bilinen birçok faydası sebebiyle yüzyıllardır tıpta kullanılmaktadır. 

Tüketim Önerisi: Bir çay bardağına, bardağın ¼’ü kadar Ekstraktlı enginar suyu doldurulur, kalan kısmı içme suyu ile tamamlanır. 

Saklama Koşulları ve Raf Ömrü: Ürünün kalitesini korumak için, ısı, ışık ve nemden uzakta, 20-25°C’lik oda sıcaklığında saklayınız. Raf ömrü: 2 yıldır.  

Gramaj: 500 ml 

Benzer Ürünler